Sukces w Międzynarodowym Konkursie Kartograficznym „Kochamy mapy”

Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce geograficznej, którego organizatorami byli Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Polskie Towarzystwo Geograficzne i Uniwersytet Warszawski. Celem konkursu było zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej.

Do konkursu zgłosiło się ponad 500 prac z całej Polski. Miło mi poinformować, że prace dwójki uczniów naszej szkoły znalazły się wśród 30 wyróżnionych prac, z których wybrano 6 najlepszych, a te z kolei będą reprezentować Polskę na Międzynarodowej Wystawie Kartograficznej w Tokio. Naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do najlepszej 6, ale 30-tka krajowa fantastyczny wynik.

UCZNOWIE, KTÓRZY OTRZYMALI OGÓLNOPOLSKIE WYRÓŻNIENIE TO

– KACPER KOCIŃSKI Z KLASY V b

– ELIZA KRÓLAK Z KLASY VII a

                                                         GRATULACJE !

Poniżej link do nagrodzonych prac : https://www.kartografia.org/konkurs-bp-2019-pl

Autor notatki: M. Sławek


Prace wyróżnione