Wizyta duszpasterska księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

W piątek 08 kwietnia 2016r. naszą szkołę odwiedził szczególny gość – Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.
Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od hymnu gimnazjum, po czym słowa powitania w imieniu całej społeczności szkolnej skierowała do księdza Arcybiskupa Pani dyrektor Barbara Wierzbińska. W imieniu uczniów powitanie i bukiet kwiatów przekazali : Luiza Sikorska z kl. II c oraz Kamil Antkowiak z kl. III b.

Ks. Arcybiskup wysłuchał również piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego.

Zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym Arcybiskup Gądecki podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Na zakończenie wizyty ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z nauczycielami oraz słodki poczęstunek.
Wizyta dla całej społeczności szkolnej była niezwykłym i wzruszającym wydarzeniem pozwalającym dostrzec, że wśród wartości, które szkoła wprowadza w życie młodego człowieka, są też wartości chrześcijańskie i patriotyczne.
Też w miniony piątek w Katolickim Domu Kultury młodzież z gimnazjalnego koła teatralnego wystawiła przedstawienie upamiętniające 150. rocznicę powstania w Dolsku pierwszego w Wielkopolsce Kółka Rolniczego. Jego scenariusz w dużej mierze oparty został na książce Janiny Fedorowicz i Joanny Konopińskiej pt. „Marianna i róże”, znakomicie ilustrującej życie ówczesnego ziemiaństwa na naszym terenie.

Autor notatki: Małgorzata Sławek


« z 2 »