Dzień Gimnazjalisty 2016

          W dniu 24 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych oraz ich rodzice zostali oficjalnie włączeni do społeczności Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku. Akt przyjęcia odbył się, podobnie jak przez ostatnie 16 lat, podczas festynu szkolnego, któremu w tym roku przyświecało hasło „Dolsk – dawniej i dziś”.

Imprezę rozpoczęła Pani dyrektor mgr Barbara Wierzbińska, która uroczyście pasowała na ucznia klasy pierwszej oraz na rodzica klasy pierwszej przedstawicieli najmłodszych oddziałów. Po oficjalnym przyjęciu pierwszaki zostały poddane kilku próbom, przygotowanym przez starszych kolegów z klas drugich. Ponieważ impreza nawiązywała do historii Dolska, dlatego klasy pierwsze musiały zaprezentować się jako dawni rzemieślnicy zamieszkujący nasze miasteczko, klasa I A – „Rybacy”, I B – „Rzeźnicy”, a I C – „Garncarze”. Pierwszym zadaniem, jakie musieli wykonać, była prezentacja rzemiosł, które reprezentowali. Trzeba przyznać, że każda klasa przygotowała wspaniałe stanowisko i stroje. Dalej przedstawiciele Rybaków, Rzeźników i  Garncarzy mierzyli się z bardzo trudnym zadaniem – rysowaniem z zasłoniętymi oczami symbolu swojej klasy: ryby, świnki i garnka oraz odgadywaniem przysłów nawiązujących, oczywiście, do rzemiosł, które reprezentowali. Na koniec, aby tradycji stało się zadość, zostali poczęstowani „przepyszną zupką” i wreszcie otrzymali akty przyjęcia do grona społeczności szkolnej.

Podczas festynu nie zabrakło atrakcji. Zaproszeni goście i zgromadzeni rodzice oraz pozostali uczniowie i nauczyciele szkoły mogli delektować się przepysznymi, jak zawsze, ciastami upieczonymi przez nasze „szkolne mamy”, wypić kawę lub herbatkę, zjeść smaczne kiełbaski z grilla i wspaniały chleb ze smalcem. Czas umilały różne pokazy i konkurencje.

Policjanci z Działu Prewencji  ze Śremu przygotowali pouczający pokaz nt. tego, jak alkohol działa na kierowców. Gromkimi brawami nagrodzony został  pokaz mody w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych ze Śremu. Swoje talenty pokazywały także uczennice naszej szkoły, Olga Marchlewska, Dominika Burlaga i Martyna Kolenda. Imprezę uświetnił także występ nauczycieli naszej szkoły, którzy zaśpiewali ludową piosenkę „Boli mnie noga w biedrze”. Ponadto uczniowie, rodzice i nauczyciele klas pierwszych i drugich brali udział w wielu konkurencjach, rozwiązywali kalambury, dmuchali balony oraz  ścigali się w rzędach. Konkurencje te wywoływały wśród licznie zebranych duże salwy śmiechu.

W tym dniu nie było zwycięzców ani przegranych, bo wszyscy przede wszystkim dobrze się bawiliśmy, a nasz dobry nastrój potęgowała cudowna , słoneczna  pogoda.

Zwieńczeniem imprezy było losowanie nagród w loterii, na które wszyscy czekali z niecierpliwością.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc, a wszystkim zgromadzonym na szkolnym boisku za udział. Mamy nadzieję, że festyn każdy będzie miło wspominał.

Autor notatki: Ewa Śmieińska


« z 6 »