UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 Dnia 23 czerwca 2017 roku zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8:30 na sali sportowej wręczeniem nagród książkowych oraz świadectw z wyróżnieniem w klasach I i II. Na wyróżnienia te zasłużyli:

Klasa I a: KACPER BINEK

Klasa I b: BARTOSZ DROŻDZIŃSKI, OLIWIA PRZYŁUSKA, PIOTR STAJKOWSKI

Klasa I c: OTYLIA JANKOWIAK, MARTYNA KOLENDA, WIKTORIA SZYBA

KLASA II A: EMILIA BĄK, ALICJA KRAWCZYK, ZUZANNA SIERLEJA

KLASA II B: KATARZYNA ADAMCZAK, TERESA HYŻYK, ADAM WOJCIECHOWSKI

KLASA II C: ANNA FRĄCKOWIAK, KLAUDIA JAKUBCZAK, MARCELINA JANKIEWICZ, NICOLE PAWLAK, HANNA RADOŁA

Zakończenie roku to także czas na wręczenie nagród dla :

  1. Bartosza Drożdzińskiego za bardzo dobry wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”;
  2. Bartosza Drożdzińskiego za tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALBUS oraz dla Alicji Krawczyk za zdobycie wyróżnienia w tymże konkursie;
  3. Karola Grześkowiaka za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALBUS
  4. Alicji Krawczyk za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Polskiego ALBUS
  5. Mateusza Mendyki, Kacpra Nowackiego oraz Mateusza Roszaka za 100 % frekwencję w roku szkolnym 2016/2017
  6. Klasy II c za zdobycie III miejsce w konkursach zbiórki nakrętek oraz „Przynieś puszkę”
  7. Jakuba Jańczaka oraz Kacpra Tomczaka za duże zaangażowanie w redagowaniu i kolportażu szkolnej gazetki GIMPRESS

Nagrody specjalne w postaci statuetek trafiły do SPORTOWCÓW ROKU oraz GIMNAZJALISTY ROKU.

Otrzymali je:

WIKTORIA KOSTUJ- SPORTOWIEC ROKU 2016/2017 w kategorii dziewcząt

KACPER TOMCZAK – SPORTOWIEC ROKU 2016/2017 w kategorii chłopcy

ALICJA KRAWCZYK – GIMNAZJALISTA ROKU 2016/2017 

                   Dzień ten naszym uczniom kojarzyć się oczywiście będzie z końcem roku i upragnionymi wakacjami, na które ciężko pracowali. Dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły ten dzień ma także inne znaczenie… To właśnie dziś kończy się historia naszej wspaniałej szkoły, która przez osiemnaście lat wykształciła setki wspaniałych absolwentów. Mamy nadzieję, że będziemy zawsze w ich pamięci … bo to dla nich tu zawsze byliśmy…

Burmistrz Miasta i Gminy Pan Henryk Litka wraz z Kierownikiem Referatu Spraw Obywatelskich Panią Mirellą Godawą w uroczysty sposób podziękowali dyrektorowi szkoły, całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom za wspaniałą pracę na rzecz całej społeczności  miasta i gminy Dolsk.

Podziękowania popłynęły również ze strony rady rodziców, którą reprezentował  przewodniczący Pan Tomasz Frąckowiak oraz skarbnik Pani Milena Gąsiorowska.

Chwile pełne wzruszeń pojawiły się także wtedy, gdy przemawiała Pani dyrektor oraz gdy odśpiewany został po raz ostatni hymn naszej szkoły i wyprowadzono sztandar GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W DOLSKU.

Wiemy, że skończyła się pewna epoka…, ale wiemy też, że szkoła to miejsce, gdzie kształtujemy charakter, wychowujemy i przekazujemy młodym ludziom wiedzę oraz pomagamy im budować fundamenty pod ich przyszłe życie. A więc… czas na nowe wyzwanie.

Autor notatki: M. Sławek


« z 2 »