ROWEREM DO MASŁOWA

Dnia 16 września dwie grupy uczniów naszej szkoły wzięły udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego z okazji pożegnania sezonu rowerowego. Celem naszej wyprawy było Masłowo, a dokładniej teren wokół tamtejszej  Szkoły Podstawowej. Młodsza grupa wyruszyła wraz z Panem Dyrektorem Wojciechem Dudzińskim o godz. 10:00, a gimnazjaliści i uczennice z klas VI i VII wraz opiekunkami : Panią Beatą Królak i Panią Małgorzatą Sławek wyruszyli o 10:20.  Trasa była bardzo łatwa i w mig znaleźliśmy się na miejscu, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Uczniowie chętnie brali udział w  licznych konkurencjach, zdobywając  ciekawe nagrody. Niezwyciężeni  w rzucie kaloszem okazali się Wiktor Dudziak, Adam Wojciechowski, Maja Ciemniak i Mateusz Janowicz,  w slalomie z piłeczką Klaudia Skowrońska, a  w slalomie rowerowym Mikołaj Wojciechowski. Dużo emocji wzbudziła konkurencja przeciągania liny- daliśmy z siebie wszystko, ale było ciężko, bo za przeciwników mieliśmy dorosłych mieszkańców Masłowa;((  .

Sobotnia wyprawa rowerowa udała się w 100 %- było mnóstwo słoneczka i dobrego humoru, szczególnie gdy nie wszystkim wychodziły rzuty kaloszem, a przy linie ślizgaliśmy się na trawie.

Oczywiście nie obyło się bez przygód. W drodze powrotnej Wiktorowi rower odmówił posłuszeństwa, ale dzięki pomocy dobrych ludzi( gorące podziękowania dla taty Mai) , udało nam się szczęśliwie dotrzeć do domu.

Autor notatki : M.Sławek


« z 3 »