FINAŁY REJONU POZNAŃ TEREN WSCHÓD W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE DZIEWCZĄT.

W środę 22.11.2017r. w hali sportowej Kolegium Europejskiego w Gnieźnie odbyły się finały 1/4 wojewódzkich mistrzostw w drużynowym Badmintonie dziewcząt. Nasz śremski rejon reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku. Po ceremonii otwarcia mistrzostw przez prezydenta miasta, który również jest sympatykiem dyscypliny przystąpiliśmy do rozgrywek.
     Do rywalizacji w kat. „dzieci” (do kl. VI) przystąpiło 10 drużyn: SP Przeźmierowo, SP Żydowo, SP 2 Jarocin, SP 4 Jarocin, SP Kamionki, SP Środa Wielkopolska, SP Września, SP Targowa Górka, SP Dolsk oraz gospodynie SP Gniezno. Nasz zespół reprezentowały Bartkowiak Sylwia, Królak Eliza oraz Berak Zuzanna.
     Właśnie od meczu z Gnieznem nasze dziewczęta rozpoczęły rozgrywki  w grupie „A” ulegając gospodynią mistrzostw 1 : 3 ( Sylwia – 0 pkt./ Eliza – 1 pkt.) W kolejnym meczu nie daliśmy rady silnej ekipie z SP 2 Jarocin przegrywając 0 : 3 ( Sylwia – 0 pkt./ Zuza – 0 pkt.) Jednak już w kolejnym spotkaniu to MY byliśmy „górą” pokonując SP Targowa Górka 3 : 1 ( Sylwia 2,5 pkt./ Eliza 0,5 pkt). „Suche wyniki” nie odzwierciedlają jednak jak wiele zaciętości, emocji, woli walki, serca i zaangażowania zostawiły dziewczyny na boisku! Tak niewiele brakowało by przy odrobinie sportowego szczęścia pokonać drużynę gospodyń i awansować do finałów. Ostatecznie nasze dziewczęta sklasyfikowane zostały na VII miejscu w rejonie!
     W drodze powrotnej była wizyta w Mc Donald’s, gdzie dziewczyny choć na chwilę mogły „poszaleć” przy wspólnej zabawie  w sektorze gier i oderwać się od codziennej rzeczywistości szkolnych obowiązków!
     Sądzę, że bagaż doświadczeń jakie przywieźliśmy, z pewnością  przyda się nam w kolejnych zawodach z naszym udziałem.
                                                                                                            Autor notatki: Robert Królak