REPREZENTACJE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DOLSKU TRZECIĄ I CZWARTĄ DRUŻYNĄ W REJONIE czyli HISTORYCZNY SUKCES MŁODYCH BADMINTONISTÓW!!!

W czwartek 23. 11. 2017 r. w hali Kolegium Europejskiego w Gnieźnie odbyły się finały 1/4 wojewódzkich mistrzostw w drużynowym badmintonie chłopców. Udział w nich brały dwie drużyny ze Szkoły podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku – „młodszych” (do kl. VI) oraz „starszych” ( kl.VII – III gimnazjum ).
     Zacznę od „mniejszych” sukcesów młodzieży choć jak sądzę IV miejsce (na 11 drużyn) w Mistrzostwach Rejonu to znaczący wynik tych skromnych chłopaków! W turnieju startowały szkoły z Puszczykowa, Goliny Szczytników Duchownych, Robakowa, Jarocina, Targowej Górki, Chociczy, Gniezna, Wrześni, Nowego Miasta n. Wartą oraz Dolska. Autorami tych dobrych występów byli: Wojciechowski Adam, Szymański Mikołaj oraz Skowroński Tobiasz. Zaczęli świetnie wygrywając ze szkołą z Goliny 3 : 2 ( Punkty w tym meczu zdobyli: Mikołaj 0,5 pkt./ Adam 2,5). W drugim meczu ulegli faworyzowanym rywalom z Puszczykowa ( mistrz rejonu 2016) 0 :3 (Mikołaj i Tobiasz bez zdobyczy punktowej). W ostatnim meczu grupowym po pasjonującej walce pokonali Szczytniki Duchowne 3 : 2 ( Adam 1,5 pkt / Mikołaj 1,5 pkt.) zajmując II miejsce w grupie „A”. Do Finałów awansowali tylko zwycięzcy poszczególnych grup a do Mistrzostw wojewódzkich awans uzyskały szkoły z Puszczykowa i Gniezna.
     W Mistrzostwach „dzieci” czyli młodszych udział wzięło 10 drużyn z naszego rejonu:Gniezno, Września, Kamionki, Jarocin 4, Jarocin 2, Targowa Górka, Środa wielkopolska, Luboń, Szczytniki Duchowne oraz Dolsk. Reprezentantami naszej szkoły byli: Szymaniak Wiktor, Drożdziński Przemysław oraz Szymaniak Bartosz.
To Oni ku mojemu miłemu zaskoczeniu postanowili iść „o krok dalej” niż ich starsi koledzy i w Mistrzostwach CI „młodsi” zawodnicy zagrali „na nosie” wszystkim, triumfując w grupie „A”! W pierwszym spotkaniu bez problemów pokonali Targową Górkę 3 : 0( Punkty w tym meczu zdobyli Wiktor 1,5 pkt. / Przemek 1, 5 pkt), w kolejnym ulegając co prawda drużynie z Jarocina 2 : 3 w tabeli to jednak MY byliśmy lepsi, a punkty w tym meczu zdobyli: (Wiktor 2 pkt./ Bartek bez punktu). W ostatnim grupowym meczu pokonaliśmy Środę wielkopolską        3 : 1 ( Wiktor 1,5 pkt./ Przemek 0,5 pkt.) Awansując do ścisłego finału odnieśli historyczny sukces zajmując III miejsce w Mistrzostwach Rejonu Poznań – Teren wschód w drużynowym Badmintonie!!! Z pewnością Gniezno od teraz kojarzyć nam się będzie nie tylko z wspaniałą Katedrą św. Wojciecha lecz również z tym miłym  dla nas wydarzeniem!
     Pragnę również podziękować sponsorom naszego wyjazdu, czyli Radzie Rodziców oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Kusy” w Dolsku, którzy sfinansowali nam przejazdy na turnieje w Gnieźnie!!!
                                                                                                        Autor notatki: Robert Królak