Z wizytą w escape room „Enigma”

        W sobotnie przedpołudnie uczniowie z kl. II gimnazjum biorący udział w projekcie edukacyjnym „Życie jest teatrem” wraz z koordynatorami wybrali się do poznańskiego escape room „Enigma”. Wyjazd miał na celu integrację młodzieży, doskonalenie umiejętności pracy zespołowej oraz wcielania się w określone role. Uczniowie mieli możliwość wyboru jednego z trzech pokoi: „GDZIE JEST SHERLOCK?”, „ALICJA W KRAINIE CZARÓW – NA POMOC!”, „MISJA LODÓWKA”. Zadaniem I grupy było wcielenie się w rolę detektywów, przybycie na Backer Street 221B i odnalezienie zaginionego Sherlocka; II zespół zaś przeniósł się do tajemniczej i intrygującej Krainy Czarów, gdzie czekała na nich Królowa Kier żądna ich głowy; zadaniem III grupy była natomiast misja kuchnia i zdobycie lodówki, co okazało się wcale nie być łatwym zadaniem. Młodzież zamknięta na 60 minut w wybranym pokoju pełnym zagadek świetnie się bawiła, szukając drogi do wyjścia.

    

            Kolejnym punktem naszego wyjazdu był Stary Rynek, gdzie nie zobaczyliśmy co prawda trykających się koziołków, ale mieliśmy okazję uczestniczyć w inscenizacji wjazdu gen, J. H. Dąbrowskiego i J. Wybickiego, których przyjazd 211 lat temu zapoczątkował zwycięskie powstanie w Wielkopolsce.

          Korzystając z fantastycznej aury pogodowej, udaliśmy się również na spacer ul. Półwiejską oraz przepyszny obiad do Starego Browaru. Wszyscy uznaliśmy zgodnie wyjazd za udany i już planujemy następny!

Autor notatki: B. Szafraniak