Szkolny Konkurs Recytatorski „Pro Memoria”

We wtorek, 4 grudnia 2018 r., odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Pro Memoria” w sali UMiG Dolsk. W tym roku, w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Powstania Wielkopolskiego, obowiązywał repertuar o tematyce  patriotycznej.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji i prozy  oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. W konkursie wzięli udział uczniowie
z  klasy I – III, IV – VI oraz klasy VII – VIII i III gimnazjalnej. Komisja konkursowa
w składzie: przewodnicząca – pani Zdzisława Dłużak oraz członkowie – pani Ewa Jakubiak, pani Urszula Kasprzak, pani Beata Szafraniak, pani Arleta Szymaniak, pani Ewa Śmieińska, po wysłuchaniu kilkudziesięciu recytatorów, wyłoniła laureatów.

Kategoria I – III:

1 miejsce: Mikołaj Stempniak, kl. I b

2 miejsce: Jagoda Szymczak, kl. I a

3 miejsce: Amelia Buchwald, kl. I a

Kategoria klas IV – VI:

1 miejsce: Maja Płócienniczak, kl. V b

2 miejsce: Władysław Bugała, kl. IV c

3 miejsce: Paweł Grześkowiak, kl. VI b

Kategoria klas VII – VIII i klasa III gimnazjalna:

1 miejsce: Kacper Binek, kl. III a gimnazjalna

2 miejsce: Zofia Frąckowiak, kl. VII a

3 miejsce: Karolina Stachowiak, kl. III b gimnazjalna

Konkurs był doskonałym przykładem na to, że dzieci i młodzież nie zapominają o historii Polski i mają świadomość, czym jest patriotyzm.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca etapu szkolnego z każdej kategorii wiekowej wezmą udział w półfinale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu.

Ewa Jakubiak