OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ALBUS 2019” Z SUKCESAMI NASZYCH UCZNIÓW

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku uczniowie naszej szkoły także wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Albus” z chemii, fizyki, języka polskiego i matematyki. Łącznie wystartowały 73 osoby.

Konkurs stawia przed młodzieżą duże wymagania. Uczniowie musieli się zmierzyć z licznymi zadaniami wymagającymi dużej wiedzy i umiejętności z poszczególnych przedmiotów, przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia, a z języka polskiego dodatkowo wykazać się dokładną znajomością lektur spoza podstawy programowej określonych w zakresie materiału wyznaczonym przez organizatora konkursu. Mimo wysokiego poziomu trudności wszyscy nasi podopieczni doskonale sobie poradzili z zadaniami i bardzo dobrze wypadli, a wielu z nich odniosło duży sukces.

Na pochwałę i uznanie zasługują:

  • Bartosz Drożdziński, klasa 3 gimnazjum – został laureatem z matematyki, zdobył wyróżnienie z fizyki oraz j. polskiego
  • Kacper Binek, klasa 3 gimnazjum – został laureatem z j. polskiego
  • Szymon Zawadzki, klasa 4 szkoły podstawowej – został laureatem z j. polskiego
  • Władysław Bugała, klasa 4 szkoły podstawowej – zdobył wyróżnienie z j. polskiego
  • Michał Pilarczyk, klasa 5 szkoły podstawowej – zdobył wyróżnienie z matematyki

Tym uczniom składamy gratulacje i życzymy w przyszłości kolejnych sukcesów.

            Jak widać, ciężka praca przynosi efekty, więc warto poświęcić czas na dodatkową naukę, bo zyskuje się nie tylko tytuł laureata, ale przede wszystkim wiedzę, która na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Autor notatki: Ewa Śmieińska