III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Trzecia  edycja szkolnego Konkursu Pięknego Czytania zgromadziła dwudziestu uczestników z klas IV-VI. Uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele poloniści ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku, oceniali prezentowane przez uczniów fragmenty literackie nie tylko pod względem interpretacyjnym. Dzieci również musiały wykazać się poprawną dykcją. Pod uwagę brano także ogólny wyraz artystyczny.
Zgromadzeni w świetlicy szkoły uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli wysłuchać m.in. fragmentów „Szóstej klepki”, „Zaczarowanego ogrodu” i „Opowieści z Narnii”.

W klasie czwartej jury przyznało dwie nagrody. I miejsce zajęła Oliwia Idkowiak, a drugie przypadło w udziale Nikoli Mielcarek. W najbardziej licznej grupie uczniów klas piątych bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Jankowiak, zdobywając tym samym I miejsce. II miejsce zajęła Natalia Skrzypczak, a III – Władysław Bugała. W klasach szóstych wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Antonina Gacek, II miejsce – Zofia Kowalska, III – Adrianna Florkowska.

Cieszy fakt, iż uczestnicy zmagań bardzo chętnie biorą udział zarówno w eliminacjach klasowych, jak i podczas konkursu. Oznacza to, że dla najmłodszych zajmujące może być czytanie książek również w tradycyjnej formie, a nie wyłącznie-  w elektronicznej.

Gratulujemy nie tylko nagrodzonym uczniom, ale wszystkim, którzy podjęli  trud przygotowania do konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zdzisława Dłużak