Podsumowanie konkursu „ŻYWE POWSTANIE”

Lot zwiadowczy nad walczącym Poznaniem czy lekcje floretu z medalistami Młodzieżowych Mistrzostw Europy – wróciliśmy z ciekawymi nagrodami

W miniony piątek w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu uczestniczyliśmy w gali rozdania nagród, która była podsumowaniem konkursu „ŻYWE POWSTANIE” zorganizowanego przez Instytut Poznański. Celem konkursu było zaprezentowanie sylwetki dowolnego Powstańca Wielkopolskiego w jednej z dwóch kategorii: A) praca pisemna, B) plakat.

Uczniowie ósmej klasy wzięli udział w obydwu kategoriach, a troje spośród dziewięciorga uczestników zostało nagrodzonych. Wśród nich znalazła się Martyna Lesińska – laureatka,  która w nagrodę niebawem zostanie pasażerem samolotu zwiadowczego, który wzniesie się nad walczącym Poznaniem. Eliza Królak i Wojtek Kwieciński – autorzy wyróżnionych prac: plastycznej i literackiej otrzymali natomiast lekcje floretu z brązowymi medalistami Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Dla nich nagroda okazała się fantastyczną niespodzianką.

Wysoko ocenione zostały także prace pozostałych uczestników konkursowych zmagań, którzy znaleźli się tuż za podium. Gratulacje należą się również Zofii Frąckowiak, Bartoszowi Kwiatkowskiemu, Wiktorowi Szymaniakowi, Marii Weber, Dominice Włodarczak i Kacprowi Maciejewskiemu.

W tym miejscu należy nadmienić, iż sukces jest tym większy, że nasi ósmoklasiści rywalizowali z o kilka lat starszymi od siebie licealistami z kilkunastu  miejscowości Wielkopolski.

Na koniec dodam, że wszyscy uczestnicy konkursu z Dolska otrzymali zaproszenie na warsztaty „Rozwój obywatelski młodego pokolenia”, które odbędą się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Oczywiście zamierzamy z tego zaproszenia skorzystać.

Zdzisława Dłużak