Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

W środę, 20 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Były to szczególne obchody, ponieważ w tym roku mija 30 lat od podpisania najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. W geście solidarności z dziećmi na całym świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są przestrzegane, przyszliśmy w tym dniu do szkoły ubrani na niebiesko. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie mieli możliwość nie tylko przypomnieć sobie, do czego zgodnie z Konwencją mają prawo, ale również zapoznać się z sytuacją dzieci w tych częściach świata, gdzie prawa dziecka są często łamane.

Uczniowie klas IV-VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Konwencji o prawach dziecka w quizach internetowych. W zmaganiach tych najlepsi okazali się przedstawiciele klasy VIIa, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy VIIb, a trzecie – uczniowie klasy Vc.

Natomiast uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na pracę plastycznym „Mam prawo do…” ilustrującą wybrane prawo z Konwencji o prawach dziecka.
I miejsce zajęła Marta Linke z kl. 1b,
II miejsce zajął Michał Banaszak z kl. 1a,
III miejsce – Bartek Kubiak z kl. 1a.