„Dyktando (nie tylko) dla mistrzów”

W dniu 16 grudnia 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Dyktando (nie tylko) dla mistrzów” organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. Do potyczek ortograficznych zgłosiło się  siedmioro przedstawicieli klas piątych, tyleż samo z klas szóstych oraz po trzech z klas siódmych i ósmych. Ostatecznie z zasadami polskiej ortografii zmierzyło się 17 uczestników, którzy konkurowali z 2034 uczniami z całej Polski.

Młodzież musiała poradzić sobie z długim dyktandem oraz testem sprawdzającym nie tylko znajomość i praktyczne zastosowanie zasad ortograficznych, ale także wykazać umiejętnością logicznego myślenia, od której zależało zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi w teście.

Otrzymane z IRO wyniki napawają dumą. Uczniowie naszej szkoły godnie ją reprezentowali. Władysław Bugała, uczeń klasy 5c zdobył tytuł laureata tegoż konkursu, a Jagoda Chruszczewska z klasy 6a otrzymała wyróżnienie. Władkowi i Jagodzie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   

Pozostali uczniowie zajęli miejsca od 21 do 39, zdobywając od 120 do 102 punktów na 140 możliwych do uzyskania. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, tym bardziej że, jak każdy doskonale wie, ortografia polska nie należy do najłatwiejszych.

Autor notatki: Ewa Śmieińska, koordynator konkursu na terenie szkoły