Moc atrakcji podczas ferii zimowych w Dolsku!

W pierwszy dzień wypoczynku zimowego, tj. w poniedziałek 27 stycznia, 26 osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dolsku pod opieką Joanny Michalskiej oraz Beaty i Roberta Królaków postanowiła aktywnie spędzić czas wolny od nauki szkolnej.
„Zaczarowany Świat” w Lesznie zaproponował im małe ferie na sportowo. Doskonałej zabawie dzieci towarzyszyły konkursy i zadania, którym musiały podołać i zmierzyć się z trudnościami. Po wyczerpujących zajęciach znaleźliśmy też czas na posiłek.
Kolejnego dnia Alicja Janiszewska i Natalia Charif zorganizowały wycieczkę do ośrodka paintballu laserowego Dystrykt – Laser Tag Śrem. Uczniowie mieli okazję trenować analityczne myślenie, szybkość przemieszczania, skuteczne wyszukiwanie kryjówek oraz celność. Uczestnicy wycieczki świetnie się bawili.
W środę 29 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w rozgrywkach w bowling. W zimny środowy poranek w Wilii Natura w Dolsku stawiła się grupa uczniów z klasy VIIIa i Vc. W rozgrywki włączyły się także wychowawczynie, p. Maria Schneider i p. Ewa Śmieińska. Rywalizacja nie tylko rozgrzała ich mięśnie i pozwoliła aktywnie spędzić czas, ale okazała się także dużą dawką radości oraz okazją do wspólnego spędzenia dwóch godzin na pogawędkach i zacieśnianiu wzajemnych kontaktów. Tak spędzone przedpołudnie okazało się znakomitym początkiem dnia.

W drugim tygodniu ferii zimowych, w poniedziałek i środę, uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Zorganizowano grę w badmintona, piłkę koszykową i siatkową. Opiekunami byli p. Aleksandra Grzegorczyk, p.Anna Ważbińska – Busz
i dyrektor Wojciech Dudziński.
5 lutego 47 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Urszuli Kasprzak, Gertrudy Krawczyk, Małgorzaty Zastrożnej i Arlety Szymaniak udało się na salę zabaw „Zaczarowany świat WMB” w Lesznie. Dzieci były bardzo podekscytowane i to nie tylko dlatego, że czekało ich wiele atrakcji i zabawy, ale również dlatego, że mogły podróżować nowym autobusem szkolnym. Po dotarciu na miejsce, dzieci nie tracąc czasu rzuciły się w wir zabawy. Miały okazję wspinać się, pokonywać różne przeszkody, pobawić się w basenie z kulkami, huśtać się, właściwie nie sposób wymienić wszystkich atrakcji. Miały też możliwość uczestniczyć w konkursach, które były ogłaszane i organizowane przez panie animatorki. Po ponad 2,5 godzinnym pobycie w bawialni dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcie, które otrzymały przy wyjściu. Zmęczone, ale szczęśliwe powróciły do domów, by podzielić się wrażeniami. Wycieczka pozwoliła dzieciom i paniom miło spędzić feryjny czas.
Tego samego dnia uczniowie kl. VI b z wychowawczynią p. Zdzisławą Dłużak oraz p. Jackiem Worochem udali się do Kinepolis w poznaniu na film „Doktor Dolittle”. W miłej atmosferze dzieci i opiekunowie spędzili środowe przedpołudnie.
Dziękujemy MGKRPA w Dolsku za wsparcie finansowe.