Niecodzienna lekcja naszych uczniów.

W minioną niedzielę dwoje uczniów naszej szkoły: Eliza Królak i Wojciech Kwieciński uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Brali bowiem udział w treningu szermierczym z brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy Młodzieżowców oraz ich trenerem – Mateuszem Witkowskim. Zajęcia odbyły się w Centrum Białej Broni w Poznaniu. Była to nagroda, którą wymienieni uczniowie zdobyli, biorąc udział w konkursie „ŻYWE POWSTANIE” dotyczącym powstania wielkopolskiego, a organizowanym przez Instytut Poznański.

Przypomnijmy, że prace wymienionych uczniów z Dolska zostały wyróżnione zarówno w kategorii plastycznej, jak i literackiej, a lekcja floretu okazała się dla nich fantastyczną niespodzianką, choć wtedy niewiele jeszcze wiedzieli na temat białej broni. Dziś oboje są zachwyceni. I Elizie, i Wojtkowi trening sprawił wiele radości. Są pod ogromnym wrażeniem sportu szermierczego, a niedzielny wyjazd do Poznania pozostanie w ich pamięci zapewne na długo. Spodobał się im na tyle, że rozważają możliwość podjęcia treningów we władaniu floretem. Pozostaje im tylko namówić rodziców. Trzymamy zatem kciuki i życzymy powodzenia w realizacji zamierzeń!

Zdzisława Dłużak