W Krainie Orła Białego

W dniu 28 września 2021 r. klasy 6a, 7a i 7c od samego rana wyjechały pod opieką pań K. Mazurek, N. Charif, E. Śmieińskiej i J. Galler-Włodarczak do Krainy Orła Białego mieszczącej się w Starym Gostyniu. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom legend związanych z historią Polski, integracja zespołów klasowych po długim rozstaniu spowodowanym przez pandemię i nauczanie zdalne oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda w różnej kolejności zwiedzała poszczególne ekspozycje. Mieliśmy możliwość poznać ciekawe postaci wyrzeźbione w drewnie, wśród których znaleźli się między innymi Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, Jerzy Popiełuszko, Ojciec Kolbe, Ojciec Pio i kilka innych, znamienitych osób. Pani przewodnik oprowadziła nas także po krainie legend polskich, co pozwoliło nam je sobie przypomnieć oraz przybliżyła region biskupizny. Poza zdobytą wiedzą wyjazd okazał się znakomitą okazją do świetnej zabawy. Mogliśmy ścigać się na torze przeszkód w kulkach, grać w bile czy dokarmiać zwierzęta: ryby, konia, żółwia czy króliki. Po dużej dawce ruchu rozpaliliśmy ognisko, by upiec kiełbaski. Tę atrakcję trochę pokrzyżował nam padający przez kilka minut deszcz. Na szczęście, pan przewodnik dysponował grillem, więc każdy mógł się posilić pyszną kiełbaską. Niektórzy zjedli po dwie, a ci najbardziej wygłodniali nawet trzy.

Po odzyskaniu sił, w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. Wszystkim polecamy to miejsce.

Ewa Śmieińska