Wycieczka klas 5 do Torunia.

20 października uczniowie klas piątych wyjechali na jednodniową wycieczkę do Torunia.
Rodzinne miasto Mikołaja Kopernika znane jest ze wspaniałych zabytków i smacznych pierników. Od wizyty w Muzeum Piernika rozpoczęliśmy wizytę w tym urokliwym mieście. Mieliśmy możliwość zapoznać się z tajnikami starodawnych receptur przygotowywania pierników. Od teorii uczniowie szybko przeszli do czynów i samodzielnie wypiekali swoje „Katarzynki”.
W ramach pobytu w muzeum uczniowie wzięli udział w „żywej lekcji historii” – utrwalając wiedzę na temat średniowiecznego rycerstwa.
Starówka Torunia wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Podczas spaceru po pięknych uliczkach miasta zwiedziliśmy Rynek, a na nim Staromiejski Ratusz, przeszliśmy pod dom i pomnik Mikołaja Kopernika, widzieliśmy Krzywą Wieżę. Odwiedziliśmy Dwór Artusa, gotycką katedrę Św. Janów oraz ruiny Zamku Krzyżackiego. Podczas zwiedzania usłyszeliśmy wiele ciekawostek o Toruniu i jego zabytkach od naszego przewodnika. Nie zabrakło również czasu na spacer promenadą nad brzegiem Wisły oraz zakup pamiątek.
Poza mnóstwem wrażeń, które zapewnił nam bogaty i napięty program wyjazdu najważniejsze, że mogliśmy spędzić czas razem i troszkę się zintegrować. Pełni wrażeń już planujemy kolejny wyjazd…