„Wśród palm, jajek i zajączków”

W środę 30 marca uczniowie klas 5 z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach plastycznych i terenowych, które odbyły się w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu.
Pod hasłem: „Wśród palm, jajek i zajączków” uczniowie wspólnie odkrywali dawne i współczesne tradycje wielkanocne, dowiedzieli się z czego przygotować wielkanocną palmę i czym różni się kraszanka od pisanki. Każdy samodzielnie przygotował dekorację na nadchodzące Święta – wielkanocne stroiki.

W Ogrodzie Botanicznym można było poczuć prawdziwy powiew wiosny. Oprócz kwitnących krzewów i różnorodności roślin z całego świata, schroniły się tam wesołe wiewiórki, gołębie grzywacze i dzięcioł zielony.

Obecnie Ogród Botaniczny UAM zajmuje powierzchnię 21,94 ha, na której zgromadzono ponad 6000 gatunków, podgatunków i odmian roślin z niemal wszystkich stref klimatycznych Ziemi.

Ogród leży w zachodniej części miasta. Jest przestrzenią spotkań kulturalnych i wydarzeń artystycznych, a przede wszystkim jednym z bardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych parków w Poznaniu.

Ogród Botaniczny posiada udokumentowane zbiory roślinne, służące celom naukowym, dydaktycznym i edukacyjnym przedstawione w 10 działach tematycznych.

Z bogatej oferty obejmującej kursy, warsztaty, wykłady, prelekcje, zajęcia terenowe i ścieżki edukacyjne mogą skorzystać miłośnicy przyrody i ogrodnictwa, dzieci oraz uczniowie. Podczas imprez plenerowych takich jak Majówka czy wrześniowe Urodziny Botanika odbywają się festyny, kiermasze, wycieczki i wystawy. Prowadzona jest dydaktyka uniwersytecka, a obecne zadania naukowe koncentrują się na ochronie gatunków zagrożonych i ginących.

W centralnej części parku mieści się Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny, a w pobliżu niego zabytkowy drewniany Pawilon Letni.

To wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku.