„Wybicki – REAKTYWACJA II – Dzień Hymnu Polskiego”

W niedzielę, 25 września 2016r. trzech uczniów naszej szkoły uczestniczyło  w I edycji konkursu o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych. Konkurs zorganizowano w ramach zadania publicznego „Wybicki – REAKTYWACJA II – Dzień Hymnu Polskiego”, który był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Do konkursu zgłosiło się 18 drużyn ze szkół powiatu śremskiego: 9 ze szkół podstawowych, 5 z gimnazjum i 4 ze szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajęło Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Śremie, natomiast zespół z naszej szkoły w składzie Marta Pernak III b, Wiktor Zgardziński III b i Cyprian Matelski III a zajęli czwarte miejsce.

Autor notatki: J. Michalska