Doroczne Zaduszki

W poniedziałkowy wieczór (14.11.2014) w sali widowiskowej w Dolsku młodzież miejscowego gimnazjum wystawiła doroczne Zaduszki. Była to znakomita okazja do zatrzymania się choć na chwilę w natłoku codziennych spraw i chwili refleksji. Spotkanie poetycko – muzyczne w głównej mierze poświęcone było przemijaniu, ale w repertuarze uczniów znalazły się też teksty traktujące o ogólnej kondycji człowieka we współczesnym świecie, jego wyborach moralnych, sensie życia i znaczeniu pamięci o bliskich, którzy wyprzedzili nas w „drodze do wieczności”.

Można było posłuchać m.in. znanych wierszy ks. Jana Twardowskiego, Agnieszki Osieckiej czy Wisławy Szymborskiej oraz posłuchać piosenek z repertuaru Maryli Rodowicz („Łatwopalni”), Edyty Geppert („Zamiast”, „Szukaj mnie”, „Kocham cię, życie”), Lombardu („Przeżyj to sam”) czy Marka Grechuty. Na zakończenie młodzież wykonała „Kolędę dla nieobecnych”, wzruszającą piosenkę o tych i dla tych, którym już nigdy nie powiemy, ile dla nas znaczyli, po których zostało puste miejsce przy stole. Być może też dla osób, które nie wiedzą, ile znaczą dla drugich.

Młodzież została ciepło przyjęta przez publiczność, którą w dużej mierze stanowili rodzice, władze miasta, dyrekcja szkoły i nauczyciele.

Autor notatki: Z. Dłużak


« z 2 »