Warsztaty językowe Euroweek w naszym gimnazjum

Od poniedziałku 23 stycznia gościliśmy w naszej szkole troje  wolontariuszy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia Euroweek. Byli to Edna Flores Miranda z Meksyku,  Joe Robert Ebwaku z Ugandy oraz Paweł Chudak z Białorusi.

Spotkania z wolontariuszami były niesamowitym doświadczeniem dla naszych uczniów. Edna, będąca wulkanem energii, opowiadała o kulturze Meksyku, kulinariach, nauczyła nas także kilku tańców co spotkało się z ogromną aprobatą gimnazjalistów.

 Kolejny dzień spędziliśmy w towarzystwie Joe. Tym razem każda grupa zmierzyła się z przeróżnymi projektami, które zaangażowały wszystkich  uczniów. Prezentując wyniki swojej pracy, wykazaliśmy się praktyczną znajomością języka angielskiego a co najważniejsze, mieliśmy przy tym mnóstwo dobrej zabawy. Joe spędził z nami dwa dni, odwiedzając również dzieci z przedszkolu w Dolsku.

Następnym doświadczeniem było spotkanie z Pawłem który opowiadał o białoruskich zwyczajach, kulturze, o życiu tamtejszych ludzi. Niewielu z nas zdawało sobie sprawę jak wiele interesujących rzeczy można tam zobaczyć.

Te 4 dni były świetna lekcją tolerancji dla nas wszystkich. Nawiązaliśmy znajomości z nowymi ludźmi ale też zobaczyliśmy świat z innej perspektywy. Jesteśmy bardzo wdzięczni że Edna, Joe i Paweł przyjęli nasze zaproszenie. Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy współpracy ze Szkołami Podstawowymi z Dolska i Masłowa.

Autor notatki: B. Pacyńska


« z 2 »