Finał  Wojewódzkiego Konkursu „Odnawialne źródła energii”

                Dnia 02 marca 2017 r. w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu odbył się etap finałowy konkursu o odnawianych źródłach energii. Konkurs pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu  jest skierowany do uczniów Gimnazjum naszego województwa. W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 15 gimnazjów, w tym także nasza szkoła, którą w finale reprezentowali : Nicole Pawlak z klasy II c oraz Mikołaj Krakowiak z klasy III a. Uczniowie Ci zdobyli największą liczbę punktów w etapie szkolnym, który odbył się w grudniu 2016r., a za jego przeprowadzenie odpowiedzialni byli szkolni koordynatorzy mgr Małgorzata Sławek oraz mgr Jacek Woroch.

Podczas czwartkowego finału gimnazjaliści zmagali się z trudnymi pytaniami dotyczącymi biomasy, elektrowni wiatrowych czy wodnych. Nie udało się naszym uczniom zdobyć miejsca na podium, jednak i tak składamy im serdeczne gratulacje za udział w tymże konkursie, a także za duży zakres wiedzy, który zaprezentowali.

Autor notatki : mgr M.Sławek