„Muzyczna Wiosna”

Tradycyjnie dzień 21 marca nasza szkoła obchodziła na wesoło. W tym roku postanowiliśmy w muzycznych rytmach obudzić przyrodę do życia. Wszystkie klasy, a także niektórzy nauczyciele włączyli się aktywnie w przygotowania do tego dnia fantastycznie się przebierając. I tak klasa I a reprezentowała ROCK, klasa I b HIP-HOP, klasa I c HEAVY METAL, klasa II a POP, klasa II b MUZYKĘ BIESIADNĄ, klasa II c DISCO POLO, klasa III a COUNTRY, klasa III b MUZYKĘ LUDOWĄ, a klasa III c TECHNO.  Wybór stylu muzycznego nastąpił poprzez losowanie.

Oj działo się, działo…

Na szóstej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie z wychowawcami/ opiekunami zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się niesamowita muzyczno-wiosenna przygoda. Każda z klas musiała zaprezentować swój styl muzyczny oraz strój, który specjalnie na tę okazję przygotowała. Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali się naprawdę fantastycznie- zarówno występy artystyczne, jak i stroje przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. I tak między innymi bawiliśmy się wspólnie z „ Michałem Wiśniewskim” z klasy II a, klasa I a pokazała rockowego pazura, charyzmatyczny wokalista z klasy II c porwał tłumy przez zielone oczy, chłopcy radarowcy z II b śmigali rowerem po sali gimnastycznej, I c zauroczyła nas mrocznym wykonaniem swojego utworu, kowboje z III a tańczyli w rytmie country, I  b z wychowawcą to świetne ziomki, dj z III c rozkręcił imprezkę techno, a III b z wychowawcą na ludowo witała wiosnę.
Po prezentacjach muzycznych przyszedł czas na rozgrywki umysłowe, które odbyły się w dwóch etapach – przed i po konkurencjach  sportowych. Quiz zawierał pytania iście wiosenne, a więc był skowronek, przebiśnieg, pytania o równonoc, zmianę czasu, czy niezliczone ilości wiosennych przysłów. Niestety dla wielu uczniów pytania były bardzo trudne.  Za to pełen relaks pojawił się przy zabawnych konkurencjach sportowych, do których zaproszono także nauczycieli. Śmiechu było co niemiara, szczególnie przy pokonywaniu toru przeszkód „wąskim” tunelem.
Podczas całej imprezy reprezentanci klas przygotowywali wspaniałe wiosenne dekoracje z zestawów warzywno-owocowych. Każda z zestawów był inny, a uczniowie wybierali je poprzez losowanie.
Wszystkie te radosne konkurencje podlegały także ocenie przez jury, które tworzyli organizatorzy dzisiejszego dnia : Pani Magdalena Iwaszczuk, Pani Beata Królak, Pani Maria Schneider oraz Pani Małgorzata Sławek. Rozstrzygnięcie podium okazało się trudne, bo aż trzy klasy ( pierwsze) otrzymały równą ilość punktów. Decyzją jury o zwycięstwie zdecydowała dogrywka  sportowa, dzięki której zwycięzcami zostali: 

MIEJSCE I – KLASA I A
MIEJSCE II – KLASA I B
MIEJSCE III – KLASA I C

                                     GRATULUJEMY!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za wspaniałe stroje oraz cudowną,
muzyczną atmosferę.

Autor notatki: Małgorzata SławekA tutaj foto relacja Oli

« z 3 »

« z 2 »