VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła wzięła udział w tym wyjątkowym dniu jako jedna z 3716 szkół w Polsce, oraz 3882 szkół na całym świecie.

W tym roku hasło brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi Tabliczkę Mnożenia znają”, wobec czego uczniowie z klasy 6a wraz z opiekunem „przeegzaminowali” m.in. panie pracujące w Bibliotece Publicznej, Urzędzie Miasta i Gminy, niektórych nauczycieli szkoły oraz dolskich sklepów. Wszyscy bez problemów poradzili sobie z zadaniami i zostali uhonorowani kolorową odznaką oraz Certyfikatem Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Następnie na każdej przerwie uczniowie klas 3 mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Tabliczki Mnożenia, a starsi uczniowie z klas 4-6 podczas lekcji matematyki.