Tenisowe rozgrywki w Krzyżanowie

17.11. 2017r. w piątkowe popołudnie 20-to osobowa reprezentacja naszej szkoły, brała udział w Indywidualnym Turnieju Tenisa stołowego szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zawody odbyły się w Krzyżanowie pod patronatem Burmistrza miasta Śremu. Jak co roku nasze dzieci wróciły z zawodów szczęśliwe i bardzo zadowolone nie tylko ze swoich sportowych osiągnięć, ale także z miłej atmosfery panującej na zawodach.
     Rozgrywki chłopców toczyły się w czterech grupach, w grupach „A” i „C” po 8 zawodników natomiast w grupach „B” i „D” po 9 zawodników. Tylko zwycięzcy grup awansowali do finałów. W tym roku niestety nikt z naszych tenisistów nie zdołał przebrnąć eliminacji, gdyż musieli oni stawić czoła starszym od siebie rywalom z gimnazjum, którzy byli przydzieleni do grup z uczniami szkół podstawowych. Jednak i tak wielu z nich zdołała pokonać starszych od siebie kolegów!
     W gr. „A”
 Zioło Jakub odniósł 4 zwycięstwa zajmując II miejsce w grupie!
 Mendyka Mikołaj oraz Skarbek Ignacy odnieśli po 3 zwycięstwa.
     W gr. „B”
 Drożdziński Przemysław odniósł 5 zwycięstw zajmując II miejsce w grupie!
 Bogdanowicz Antoni – 2 zwycięstwa, Klupś Eryk – 1 zwycięstwo, Wabiński Kacper – bez zwycięstwa.
     W gr. „C”
 Szymaniak Wiktor odniósł 6 zwycięstw zajmując II miejsce w grupie!
 Szymański Mateusz odniósł 5 zwycięstw zajmując III miejsce w grupie!
 Tomczak Mikołaj – 2 zwycięstwa, Szymaniak Bartosz – 1 zwycięstwo.
     W gr. „D”
 Stamierowski Łukasz odniósł 5 zwycięstw zajmując III miejsce w grupie!
 Maciejewski Kacper – 4 zwycięstwa.
     Również do rozgrywek dziewcząt przystąpiła liczna grupa tenisistek, tworząc odpowiednio jedną grupę „młodszą” – kat. do kl. IV; gdzie II miejsce i srebrny medal zdobyła Wojtkowska Jagoda! a III miejsce i brązowy medal wywalczyła Marciniak Michalina!
W grupie „starszych” w kat. dziewcząt kl. V – VII przystąpiło do rywalizacji po 7 zawodniczek tworząc grupę „A” oraz „B” a do finałów awansowały po dwie zawodniczki z grup. III miejsce i brązowy medal wywalczyła Sylwia Bartkowiak z klasy VII!
W gr. „A” walczyła również Pawłowska Monika, musiała jednak uznać wyższość starszych koleżanek i nie odniosła zwycięstwa.
W gr. „B” Królak Eliza odniosła 4 zwycięstwa zajmując III miejsce w grupie!
 Konieczna Marta – 2 zwycięstwa, Kaźmierczak Agnieszka – podobnie jak Monika bez zwycięstwa.
    Turniej uważam za bardzo udany! Widać było mnóstwo zaangażowania w każdym pojedynku i wolę walki do samego końca, przy sportowej postawie fair play! Pojedynki toczyli nie tylko ze swoimi rówieśnikami ze szkoły, których dobrze znają, lecz przede wszystkim nie przestraszyli się rywalizacji ze starszymi, oraz gimnazjalistami. Ja jestem dumny z ich postawy i myślę, że i oni są dumni z samych siebie! Wszystkim medalistom i reprezentantom naszej szkoły gratulujemy!
                                                                                                                 Autor notatki: R. Królak