Finał Rejonu Poznań – Wschód w Drużynowym Badmintonie

W dniu 26.11.2018r. rozegrano w Gnieźnie Finał Rejonu Poznań – Wschód w Drużynowym Badmintonie dziewcząt w ramach XX Igrzysk Dzieci i młodzieży szkolnej. W turnieju udział wzięło dziesięć szkół dziewcząt w kategorii dzieci i jedenaście szkół w kategorii młodzież. Naszą szkołę w kategorii dzieci reprezentowały:Monika Pawłowska i Kaja Busz, w kategorii młodzież: Eliza Królak i Sylwia Bartkowiak. Nasze młodsze dziewczyny rywalizowały w grupie „C” zajmując II miejsce ( 0:3 z SP 2 Jarocin i 3:0 z SP Żydowo ). Natomiast nasza młodzież rywalizowała również w grupie „C” zajmując III miejsce (0:3 z ZS Nekla i 2:3 z SP Targowa Górka). Kolejność końcowa dziewczęta kat. dzieci: 1m.Baranowo, 2m.Jarocin, 3m.Targowa Górka, 4m.Gniezno, 5m.Jarocin4 6m.Dolsk,7m.Luboń,8m.Nekla,9m.Chocicza,10m.Żydowo.
Kolejnośc końcowa dziewczęta kat młodzież: 1m.Kleszczewo,2m.Jarocin,3m.Nekla,4m.Gniezno,5m.Chocicza,6m. Targowa Górka,7m.Kamionki,8m.Nowe Miasto n.Wartą,9m.Żydowo,10m.Dolsk,11m.Jarocin3
W kolejnym dniu rywalizowali chłopcy. Naszą szkołę w kategorii dzieci reprezentowali:Ignacy Skarbek, Eryk Klupś oraz Bartosz Szymaniak zajmując III miejsce w grupie „C” ( 2:3 z SP2 Środa Wlkp. i 0:3 z SP Kamionki) Natomiast młodzież, Wiktor Szymaniak, Mikołaj Szymański oraz Przemek Drożdziński grając w grupie „C” zajęli II miejsce ( 0:3 z SP Baranowo i 3:1 z ZS Chocicza).
Kolejność końcowa chłopcy kat. dzieci: 1m.Kamionki,2m.Szczytniki Duchowne,3m.Jarocin4, 4m.Targowa Górka, 5m.Środa Wlkp,6mJarocin2,7m.Dolsk,8m.Nowe Miasto,9m.Gniezno.
Końcowa kolejność Chłopcy kat młodzież: 1m.Baranowo,2m.Gniezno,3m.Kamionki,4m.Szczytniki Duchowne,5m. Targowa Górka,6m.Jarocin3,7m.Dolsk,8m.Nowe Miasto n. Wartą,9m.Jarocin2,10m.Chocicza,11m.Września.
Turniej rozgrywano systemem grupowym i pucharowym, awans do Finału wojewódzkiego wywalczyli tylko zwycięzcy. Do domu wracaliśmy zadowoleni i radośni nawiązując nowe znajomości, a bagaż doświadczeń jakie zebraliśmy z pewnością zaprocentuje w kolejnych zawodach z naszym udziałem.