Wycieczka „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”

 Dnia 23 listopada 2018 roku grupa uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych wraz z opiekunami Panią Beatą Królak i Panią Małgorzatą Sławek w ramach obchodów 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania niepodległości wybrała się do Poznania. Pierwszym etapem była wizyta w Bramie Poznania, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Koniecznie-społecznie”. Inspiracją do pracy warsztatowej były niezwykłe postacie związane z odzyskaniem niepodległości oraz ważne miejsca i wydarzenia odwołujące się do Powstania Wielkopolskiego, np. Bazar. Uczniowie świetnie się bawili w kreatywnej grze ucząc się współpracy, która była hasłem przewodnim warsztatów.

Po zajęciach warsztatowych udaliśmy się do Katedry Poznańskiej oraz na Stary Rynek, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę plenerową „Wielkopolanie ku Niepodległej- w stulecie zwycięskiego powstania 1918-1919 roku”.

Na zakończenie – miły akcent – odwiedziny na Placu Wolności i Jarmarku Bożonarodzeniowym, na którym  uczniowie mieli chwilę relaksu na świąteczne zakupy i dobrą zabawę.

Autor notatki: Małgorzata Sławek


« z 4 »