Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

We wtorek, 10 grudnia 2019 r., odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Mikołajkowe spotkanie z poezją” w sali Urzędu Miasta i Gminy Dolsk.

Do rywalizacji na najciekawszą recytację utworu poetyckiego lub prozatorskiego stanęli uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII -VIII. Młodzi wykonawcy zaprezentowali jeden dowolnie wybrany utwór z literatury dziecięcej oraz młodzieżowej. Na widowni nie zabrakło licznie zgromadzonych rodziców, babć i dziadków oraz koleżanek i kolegów, którzy dodawali otuchy młodym deklamatorom.

Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – pani Zdzisława Dłużak oraz członkowie – pani Aleksandra Grzegorczyk, pani Ewa Jakubiak, pani Marlena Paszkowiak
i pani Ewa Śmieińska, po wysłuchaniu ponad dwudziestu uczestników, wyłoniła laureatów.

Kategoria I – III:

1 miejsce: Mateusz Gałuszka, kl. II a
2 miejsce: Jagoda Szymczak, kl. II b
Wyróżnienie: Aleks Ivanov, kl. III b

Kategoria klas IV – VI:

1 miejsce: Maja Płócienniczak, kl. VI b
2 miejsce: Antonina Gacek, kl. VI b
3 miejsce: Laura Ciachowska, kl. VI a

Kategoria klas VII – VIII:

1 miejsce: Zofia Frąckowiak, kl. VIII a
2 miejsce: Michalina Szyba, kl. VIII a

Jury oceniało dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny uczestnika. Warto dodać, że laureaci pierwszego i drugiego miejsca w każdej kategorii wiekowej zakwalifikowali się do półfinału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Poznaniu.    

 Zwycięzcy szkolnego konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali recytatorzy zostali nagrodzeni dyplomami za udział. Organizatorzy przewidzieli słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników. Sponsorem nagród i słodyczy była Rada Rodziców SP Dolsk, za co serdecznie dziękujemy.

Wykonawcom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu zmagań recytatorskich.

Autor notatki: Ewa Jakubiak