XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 1 października odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja matematyki. Już po raz kolejny prawie cała społeczność szkolna wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Zachęca do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób.
Jak co roku impreza odbywa się pod hasłem: „młodsi sprawdzają jak starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie z klas 3 pod opieką swoich starszych kolegów tworzyli Komisje Egzaminacyjne przy których można było zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia potwierdzony specjalnym certyfikatem.
Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w grach ruchowych: „Piłkarz matematyki” i „Królowa skakanki” oraz pogłówkować rozwiązując zagadki logiczne i grając w gry planszowe.
Przeegzaminowanych zostało niemal 170 uczniów, a aż 135 zdobyło certyfikat Eksperta!
Te wyniki napawają entuzjazmem, jesteśmy przekonani, że nasi podopieczni po takim starcie będą odnosić same sukcesy, a z wyzwaniami jakie czekają ich w tym roku szkolnym będą się mierzyć z takim samym zaangażowaniem jak w piątek! Wszystkim serdecznie gratulujemy!

« z 2 »