„Moje Powstańcze korzenie. Powstanie wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”

Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica – Lena Kowalska z klasy 3a została laureatką konkursu Wojewody Wielkopolskiego „Moje Powstańcze korzenie. Powstanie wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”. Jesteśmy niezmiernie dumni z Leny, że mimo młodego wieku poznaje historię swojej rodziny i z dumą ja prezentuje. W ocenie komisji konkursowej, praca Leny w najwyższym stopniu spełniła kryteria regulaminowe konkursu. Doceniono aspekty powstania wielkopolskiego z perspektywy przodków przedstawione m. in. poprzez dokumentację archiwalną, pochodzącą zarówno z kolekcji rodzinnej, jak i Izby Regionalnej. W realizacji video nieocenioną pomocą była także nasza szkolna telewizja – efekt wspaniały! Gratulujemy Lenie, jej Rodzicom i wszystkim zaangażowanym w tę akcję. Wato wspomnieć, że w pracy nad nagrodzonym filmem brali także aktywny udział znani i szanowani mieszkańcy naszego miasta – zobaczcie sami.