Rozstrzygnięcie konkursów matematycznych.

W minionym tygodniu uczniami naszej szkoły zawładnęła Królowa Nauk. Matematyczne potyczki  pozwoliły  dokonać oceny poziomu  umiejętności rachunkowych naszych uczniów. Po trudnym dla tego przedmiotu, roku nauki zdalnej, uczniowie musieli zmierzyć się z jeszcze większymi wyzwaniami. Wszyscy pilnie pracowali przez minione 8 miesięcy, dzięki czemu zaprezentowali wysoki poziom w obu matematycznych konkursach. Szkolny konkurs „Mistrz rachunków” sprawdzał umiejętności rachunkowe. W pierwszym etapie tego konkursu udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Do finału zakwalifikowało się aż 41 osób, a wśród nich tytuł Mistrza Rachunków zdobyło 7 uczniów: Emilia Jankowiak z kl. IVb, Marta Andrzejewska z kl. VIa, Alicja Pilarczyk z kl. VIIb, Aleksandra Kubiak, Julia Blejwas z kl. VIIIa, oraz Marianna Drożdzińska i Piotr Płatun – uczniowie klasy VIIIc.

Drugi konkurs „Mistrz jednostek” był konkursem gminnym. Skierowany do uczniów klas VIII, miał również pełnić funkcję powtórki przed zbliżającym się egzaminem. Z pierwszym etapem zmierzyli się wszyscy uczniowie najstarszych klas. W finale znalazło się 13 uczniów z naszej szkoły i jedna uczennica z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Masłowie. Laureatem konkursu został Michał Pilarczyk z klasy VIIIa.

Wszystkim Mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.